Narzędzia do bloga, biznesu i marki online

Niezbędne narzędzia, z których korzystam

Witaj w centrum zasobów i narzędzi do prowadzenia bloga. Tu znajdziesz wybrane narzędzia i strony które pomogą tobie w budowie, rozwoju i prowadzenia blog, biznesu i marki online. Są to przeze mnie osobiście sprawdzone narzędzia, z których korzystam lub korzystałem w przeszłości i polecam. 

Pierwszą Stronę zbudowałem 20 lat temu i sporo się od tego czasu zmieniło. Udostępniam więc narzędzia które uważam za najbardziej praktyczne i niezbędne do działania.

Polecam jedynie narzędzia które sam przetestowałem dla swojego biznesu i marki online, które były dla mnie przydatne, które polecam tobie jeśli masz podobne cele. Nie korzystaj z narzędzi jeśli uważasz je za zbędne. Niektóre z podanych niżej narzędzi to linki afiliacyjne. Starałem się wybrać najlepsze oferty dostępne dla danych narzędzi, tak abyś optymalnie z nich mógł skorzystać. W dodatku, jeśli są dostępne, wymieniam też kody które pozwolą skorzystać narzędzi na atrakcyjnych warunkach. Klikając na linki wspierasz mnie i moją pracę nad dalszą, wartościową treścią dla ciebie i innych czytelników tego blogu. W żadnym przypadku nie kosztuje cię to więcej niż regularnych klientów danego narzędzia, a ja otrzymuję drobną prowizję za podlinkowanie. 

Chcesz prowadzić Bloga?

Najważniejsze narzędzia to te, dzięki którym zbudujesz podstawę twojego biznesu, czyli własną stronę WWW z blogiem dla twojej marki online. 

Jeśli traktujesz swój biznes na serio, to potrzebna jest  ci strona z własną domeną. Zatem dzielę się z Tobą, gdzie umieścić swoją stronę wraz z platformą do blogowania.

Gdzie zbudować stronę WWW z blogiem?

Miejsce w którym umieścisz stronę z blogiem (hosting) powinno być niezawodne. Z wszystkich narzędzi które wybierzesz, oceniłbym to, jako najbardziej krytyczne dla twojego biznesu. 

Dlaczego? 

Po prostu, gdy odwiedzi ktoś twoją stronę, powinna być dostępna, bezpieczna i ładować się szybko. W końcu ten ktoś być może jest twoim potencjalnym klientem. 

Potrzebujesz niezawodnej strony.

Sam prowadzę wiele niszowych stron i nie mam czasu na sprawdzanie każdej pojedynczej strony gdy coś się dzieję. Pierwszą stronę zbudowałem 20 lat temu (było ciężko).

Trochę się pozmieniało od tamtego czasu, przetestowałem wiele opcji. Na dzień dzisiejszy, do wszystkich stron niszowych które zaczynam, używam a2 hosting.
Z wszystkich szybkich, łatwych i w miarę opłacalnych opcji, okazał się najbardziej niezawodny. Gorąco polecam to rozwiązanie dla twojej pierwszej strony.

Szablon dla Bloga

Gdy tworzę strony niszowe, w dużym stopniu liczy się prędkość. Dlatego do wszystkich projektów używam motywu Divi. Dzięki gotowym wzorom (wystarczy import wzoru) mogę w mgnieniu oka tworzyć ładne strony sprzedażowe. Dzięki Divi powstała też ta strona z narzędziami (na moim blogu PatGostek.com). Możesz wybrać jeden z ponad 100 gotowych szablonów.

Funkcje tego szablonu to między innymi kreator graficzny, dzięki któremu z łatwością dopasujemy wygląd strony lub wybranego szablonu. Z łatwością stworzysz własne strony sprzedażowe.

Sprzedaż Przez Lejki

Jeśli interesujesz się zwiększaniem sprzedaży na swojej stronie, to być może słyszałeś już o lejkach sprzedażowych. Lejki sprzedażowe są w trendzie i nie bez powodu są HOT. W końcu to proces który ułatwia nam przeprowadzić klienta z punktu A jak Atencja do punktu Z jak Zakup naszego produktu. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak tworzyć najlepsze lejki sprzedażowe, dzięki którym sprzedasz więcej, to gorąco polecam darmową książkę DotComSectrets (+koszt przesyłki). Autorem książki jest Russel Brunson, twórca ClickFunnels, aplikacji do tworzenia stron wraz z prostym kreatorem lejków sprzedażowych.
W książce opisuje sekrety zwiększania ruchu sprzedaży i ruchu na stronę poprzez tworzenie sprawdzonych lejków sprzedażowych.
Polecam tę książkę jeśli chcesz się wgłębić w tematykę lejków sprzedażowych, nawet jeśli prowadzisz już stronę lub bloga, ale chcesz zwiększyć swój dochód.

Clickfunnels jest jedną z opcji tworzenia stron z automatycznymi lejkami sprzedażowymi. Jeśli prowadzisz już bloga na WordPressie i korzystasz z platformy sprzedażowej takiej jak WooCommerce, i chcesz stworzyć proste lejki sprzedażowe, to polecam wtyczkę CartFlows. Działa z prawie każdym popularnym page-builderem (ja korzystam z DIVI ). CartFlows to pierwsze tego typu rozwiązanie dzięki któremu w łatwy sposób zbudujesz lejki na stronie z wordpressem. 

Patryk Gostek