Chcesz Zrobić Miniaturkę do Filmu na YouTube na Telefonie?

To super że tu jesteś!

Dziś pokażę Ci, jak zrobić miniaturkę do filmu na YouTub na telefonie w aplikacji Canva.

Tu kilka powodów dlaczego używam Canva:

korzystam z niej zupełnie za darmo (choć istnieje też wersja pro)
ma ponad 60.000 szablonów (wow)
nigdy nie robiłem grafik tak szybko jak tej applikacji

Tu przedstawię jak ja robię miniaturkę do moich filmów na YouTube na telefonie.

 1. Krok: Wybór zdjęcia do miniaturki do filmu na YouTube

Osobiście lubię, gdy widzę twarz na miniaturkach, nie ważne czy to są moje miniaturki filmów, czy też miniaturki innych YouTuberów.

Jeśli jesteś na początku swojej przygody na YouTube to wybór niszy jest ekstremalnie ważny.
To zawsze powtarzam gdy rozmawiam z początkującymi YouTuberami.

Dlaczego? I co to ma do czynienia z miniaturkami na youtube?

Już Ci mówię…

Nisza po to abyś wyrobił sobie reputacje w jednej dziedzinie, nie ważne czy to jest jedna poszczególna gra na której się bardzo dobrze znacz, czy też poszczególny temat taki jak gra na gitarze itp. Z czasem chcesz wyrobić sobie manio eksperty w tej niszy.

Rozpoznawalność i Unikalność

 

Gdy dodajesz miniaturkę na YouTube chcesz stać się rozpoznawalny przez twoją publiczność, jak i przez inne osoby (którzy cię jeszcze nie subskrybują).

Ważne jest, aby twoja miniaturka miała unikalny wygląd i odróżniała się spośród innych miniaturek.
Jeden taki „cheat-code” unikalności miniaturek na YouTube to twoja twarz.

Nikt inny na świecie nie ma takiej samej twarzy jak ty (chyba że masz brata bliźniaka).

Z czasem, twoja biblioteka filmów na YouTube będzie duża, i czym więcej rzeczy zaczniesz publikować na temat w twojej niszy tym więcej miniaturek filmów będzie się wyświetlało osobom szukających poszczególnych filmów w tej niszy.

Pamiętaj też że dużo osób ogląda twoje filmy na telefonie, dlatego upewnij się że twoja twarz jest dobrze widoczna na małej miniaturce do filmu na youtube na telefonie.

Czy istnieją inne opcje rozpoznawalności miniaturek na YouTube?

 

Choć dodanie twarzy jest moim zdaniem najlepszą opcją, to zawsze masz możliwość odróżnić się w inny sposób na przykład stylem tekstu, stylem grafiki, czy też własnym logiem.

2. Krok: Wybór koloru, czcionki i stylu miniaturki filmu

 

Jeśli chcesz zrobić miniaturkę która się wyróżnia spośród innych na YouTube, upewnij się że czcionka której używasz nie jest „randomowa” wybierz jedną czcionkę i używaj jej na każdej miniaturce.

Aby być rozpoznawalnym upewnij się że masz „pewien styl” miniaturek na youtube, niech ten styl stanie się „twoim stylem” miniaturek, nalepiej jeśli wybierzesz twój ulubiony kolor i zaczniesz go używać w twoich miniaturkach. Sprawdź jakie miniaturki używają osoby w twojej niszy tematowej i spróbuj się wyróżnić. Jeśli większość osób używa niebieski, spróbuj użyć zielonego, lub pomarańczowego koloru dla twoich miniaturek.

Jaki wyglądają twoje miniaturki?

 

Teraz twoja kolej, pokaż twój styl miniaturek, w komentarzach, podziel się filmem na YouTube w którym dodałeś swoją miniaturkę. Daj znać czy przydał Ci się mój poradnik „Jak zrobić miniaturkę na telefonie”. 

SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

POBIERZ CHECKLISTĘ: TWÓJ KURS ONLINE W 5 KROKACH

Pat Gostek

Autor Blogu i Kanału

Cześć, tu Patryk!
Pomogę Ci zacząć i rozwinąć twój biznes, wpływ oraz dochód w internecie.

Otrzymasz wglądy na temat budowania marki osobistej, brandingu i sprzedaży online na platformach print on demand takich jak Merch by Amazon. Dowiesz się jakie narzędzia i strategie użyć  aby odnieść sukces.